Android İçin En İyi 5 Video Oynatıcı Uygulaması (Program)

Sponsorlu Bağlantılar

Android işletim sistemi Androidli cihazlarda multimedia koleksiyonlarının keyfini çıkarmanız için değişik video oynatıcılarına sahip. Bunlar arasından sizler için en iyi video oynatıcısını derledik.

best-android-video-players.jpg (480×280)

1- MX Player  

mx-player-13-700x420.png (700×420)

MX Video Player, Android yüklü cihazlarınızda çeşitli formatlardaki video dosyalarını oynatabilmeniz için en kaliteli alternatiflerden bir tanesi.

Sponsorlu Bağlantılar

Çok çekirdekli işlemcilerde bütün çekirdekleri destekliyor, ayrıca altyazılar için çeşitli seçenekler sunarak okunabilirliği artırma yolunda büyük bir adım atıyor. Sistem kaynaklarını çok fazla zorlamadan verimli bir biçimde videolarınızı oynatabilen program aynı zamanda ücretsiz.

Programın desteklediği video formatları ve daha fazlası şu şekilde: .3gp .avi .divx .f4v .flv .mkv .mp.mpeg .mov .vob .wmv .webm .xvid

İndirmek için tıklayınız.

2-MoboPlayer

MoboPlayer, Android işletim sistemini kullanan mobil cihazların sorunsuz bir şekilde video oynatmalarını sağlayan ücretsiz ve popüler bir uygulamadır.

Bünyesinde bulunan çözücüler sayesinde oldukça çok sayıda video uzantısını açabilen MoboPlayer ile mobil cihazınız üzerinden hemen her videoyu izleyebilirsiniz. SRT, ASS ve SAA uzantılarında üretilmiş altyazı dokümanlarını açabilen uygulama, MKV, MPV ve MOV gibi bilinen video uzantılarıyla birlikte birçok uzatıyı görüntüleyebiliyor.

Çalma listeleri oluşturabileceğiniz bu video oynatma uygulaması aynı zamanda HTTP ve RTSP gibi köprüler üzerinden yapılan yayınların da izletebiliyor.

İndirmek için tıklayınız.

screenshot2.png (480×288)

3-BSPlayer

Akıllı telefonunuz için ideal bir video oynatıcı karşınızda.

Özellikler:

  • Açılan videoda yeniden başlatma özelliği.
  • Hemen hemen tüm dosya türlerini destekler (video and audio player), such as: avi, divx, flv, mkv, mov, mpg, mts, mp4, m4v, rmvb, wmv, 3gp, mp3…ve  RTMP, RTSP, MMS (tcp, http), HTTP Live stream, HTTP.
  • Çoklu ses ve altyazı.
  • Çalma listesi.
  • ssa/ass, srt, türlerindeki altyazıları yürütür.
  • Altyazıları sizin için otomatik olarak bulur.(İnternet bağlantısı gereklidir)
  • WiFi ağanızda paylaşılan dosyaları oynatır, dosyaları SD card moduna çevirmenize artık gerek yok.
  • Tamamen ücretsiz.

Download

4-RockPlayer Lite

Android kullanıcıları için gelişitirilmiş olan medya oynatıcı RockPlayer bir çoğumuzun genel sıkıntısı olan codec sorunu ortadan kaldırıyor oynatmadığı dosya uzantısı neredeyse yok denecek kadar az ve Türkçe alt yazı desteğide bulunmakta.

RockPlayer  medya oynatıcısının url desteği ile internet üzerinden canlı yayın izleyip dinyebiliyorsunuz. Reklamsız sürümünü kullanmak için resmi web sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

RockPlayer Lite Ekran Görüntüsü

rockplayer-lite-android-app-download_3.jpg (610×410)

İndirmek için tıklayınız.

5-Mobo Video Player 

mobo-video-player_3_854x480.jpg (854×480)

Android işletim sistemine sahip cep telefonları ve tabletlerde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Mobo Video Player, size eşsiz bir video izleme keyfi sunuyor. Hemen hemen bütün video formatlarını destekleyen Mobo Video Player playlist oluşturmanıza ve sürekli olarak videolarınızı oynatmanıza da olanak sağlıyor.

İndirmek için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir