MTBF Calculator Türkçe Son Sürüm İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Üretici Açıklaması:

Güvenilirlik analizi, basit anlamda bir sistemin parçalarının ve birimlerinin bozulma oranlarının analizidir. Bu analizlerde kullanılan genel modeller vardır. Örneğin elektronik parçalar için MIL-HDBK-21veya Telcordia ve mekanik parçalar için NSWC gibi. Bu modeller bize parçaların hata oranlarının hesaplanması için gerekli prosedürleri sağlarlar. Hesaplanan bu hata oranları kullanılarak da MTBF (Mean Time Between Failures) değeri hesaplanabilir.Yeni bir ürün çıkardığınızda veya mevcut bir tasarımda çok önemli değişiklikler yaptığınızda saha’dan size bilgiler gelmeden önce MTBF değerlerini tahmin etmek gerekebilir. Böyle bir durumda yapacağınız analiz ile elde edeceğiniz sonuçlar çok faydalı olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik ürünlerde, ürünün arıza yapma yada hata süresi sabit bir hata oranı değerine sahiptir, bu hata oranı değeri çeşitli üslü denklemler kullanılarak hesaplanır. Burada, elektronik ürünlerin MTBF (En Anlamlı Hata Süresi) değerlerini hesaplayabilirsiniz.

Bölümler:Mikro Devreler, Kesikli Yarı İletkenler, Tüpler, Lazerler, Dirençler, Kapasitörler, İndükleyici Cihazlar, Döndürme Cihazları, Röleler, Devre Anahtarları, Konektör, Birbirine Bağlı Derleyiciler, Bağlantılar, Metreler, Kuart Kristalleri, Lambalar, Elektronik Filtreler, Sigortalar, Diğer Çeşitler, Sabit MTBF

MTBF Calculator

0/512345

MTBF Calculator

Lisans:Ücretsiz

İndirmek İçin Tıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir