Sevgili Peygamberim Serisi 1 2 3 Türkçe Son Sürüm İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye gazetesi tarafından ortaya çıkartılan, şiirsel anlatımıyla sürükleyici olup her yaştan Müslümanın okumaktan zevk duyacağını umduğumuz bir eserdir. 1kitaplık bir seri olup diğer bölümleri yakında PDF formatında sunulacaktır. Kitabın ön sözü şu şekildedir;

Kıymetli Okuyucumuz, Elinizdeki bu seri ile Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamın mübarek hayatlarını anlatmaya çalışıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Metin tekrar tekrar yazılıp gözden geçirilerek nihai şeklini almıştır. Kitabı telifindeki bu titizliğe eş olarak teknik cephesi ile de mükemmel hale getirmeye çalıştık. Eser, çocuk, genç, yetişkin her yaştaki insanın zevkle okuyup, rahatlıkla istifade edebilmesi için akıcı, berrak ve şiirli bir üslubla yazıldıktan başka san’at eseri kıymetinde resimlerle süslenmiştir. Resimlerde dini ölçülere aykırı bir taraf olmadığını hemen hatırlatmalıyım.

Asırlardan beri Sevgili Peygamberimizin hayatını mevzu edinen birbirinden üstün siyer-i nebi’ler kaleme alınmıştır. Şüphesiz her mümin için en ileri ideal, beşer kudreti nisbetinde O’nu en güzel şekilde anlatmaktır. Kainatın baş tacının hayatını bu de tafsilatı ile bilmekte mutlak zaruret vardır. O’na muhtaç ve O’na hasretiz.

Ebedi rehberimiz Sevgili Peygamberimizdir. Varlığımızı ve kurtuluşumuzu O’na borçluyuz.

Allahü teala, bir hadisi kudside “Sen olmasaydın, Sen olmasaydın hiç bir şeyi yaratmazdım” buyurmakta. İslam uleması, “Muhammed aleyhisselam, dünya yaratıldığı den, kıyamet kopuncaya kadar gelmiş ve gelecek bütün varlıkların her bakımdan en üstünüdür” değişmez hükmünü koymuştur.

İmam-ı Rabbani Hazretleri de “Müjdeci Mektuplar” ismi ile türkçeye tercüme edilen Mektubat’ın birinci cildi kırkdördüncü mektubunda şu haberi veriyor:

“Bütün insanlığın en üstün olan böyle bir Peygambere inanan ve O’nun yolunda giden kimse, elbette Ümmetlerin en iyisi olur. O’na inanmayan, O’nu anlamayan, kendileri gibi sanan insanların en bedbahtıdır” Hazırlayan ve okuyanların yüce Peygamberimizin şefaatine kavuşmaları duası ile.

————————————–

Aşağıdaki kitap kapaklarına tıklayarak eserleri online da okuyabilirsiniz.

1.Cilt2.Cilt3.Cilt4.Cilt 5.Cilt6.Cilt7.Cilt8.Cilt

Sevgili Peygamberim Serisi 1-2- (3)

 • Sevgili Peygamberim Serisi 1-2-için
  gülüstan
  dedi ki;

  İlk ben yedi yaşında dinlemiştim bunları şu anda 3yaşındayım hala beynimden silinmiyor.Yapanın ellerine sağlık teşekkürler … bütün herkesin dinlemesi gereken bir eser özellikle küçük çocuklarımızın dinlemesi gerekiyor…..

  2Mayıs 201Cumartesi – 11:34:0
  – Cevap Yaz
  – Şikayet Et

  (0)
  (0)

 • Sevgili Peygamberim Serisi 1-2-için
  muhammed
  dedi ki;

  peygamber efendimiz (s.a.v.) hayatı ancak böyle anlatılır. emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  Şubat 201Çarşamba – 10:49:1
  – Cevap Yaz
  – Şikayet Et

  (0)
  (0)


 • Sevgili Peygamberim Serisi 1-2-için

  yengec

  dedi ki;

  Allah bunu buraya koyandan razı olsun.Çok teşekkürler,bu kitaptan bende yoktu ve artık buradan okuyacağım…

  Artı Yönleri: çok Eksi Yönleri: yok

  2Kasım 201Perşembe – 15:45:5
  – Cevap Yaz
  – Şikayet Et

  (0)
  (0)

 • Sevgili Peygamberim Serisi 1-2-

  0/512345

  Sevgili Peygamberim Serisi 1-2-

  Lisans:Ücretsiz

  İndirmek İçin Tıklayınız

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir