SigarPro (Sigara Bırakma Programı) Türkçe Son Sürüm İndir

Sponsorlu Bağlantılar

 Üreticinin Açıklaması:

Sigarayı hiç zorlanmadan kolayca azaltmak, ve bırakabilecek bir seviyeye gelmek için yapılmış ve denenmiş bir programdır.

Sponsorlu Bağlantılar

İnternetten masaüstüne indirdikten sonra fare ile çift tıklayarak çalıştırınız. Soldaki pencere açılacaktır.

Bu pencerede, periyod bölümüne kaç dakikada bir sigara içiyorsanız, biraz daha az olarak yazabilirsiniz. Mesela, 2dakikada bir sigara içiyorsanız, 2yazabilirsiniz. Daha sık sigara içecekmiş gibi… Bu rakam sizin için en aşırı sigara içme zamanınızdır.

Başla butonuna bastığınızda süre geriye işleyerek 2dakika sonra bir sinyal sesi verir.

En kritik ve vazgeçilmez olan şart: bu sinyali duymadan sigara içmemeniz ve bu sinyali duyunca mutlaka sigara içmenizdir.

Beyninizi bu sinyal sesine zamanla şartlandıracaksınız. Başla butonuna bastığınızda soldaki pencere küçülüp, aşağıya gider. Sağdaki hale gelir.

Çift tıkladığınızda ise soldaki pencere açılır. Pencerenin altındaki rakamlar, Başla butonuna basmadan
i gösterdiği halde, Başla butonuna basıldığında kalan dakikaları ve saniyeleri gösterir.

İstediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Ama bu durdurmayı bahane ederek sinyalden sigara içmemelisiniz. Durdur butonuna bastığınızda bu butonun üzerinde Başla yazar ve süre yeniden başlar.

 Sinyal verdiğinde, yani süre dolduğunda, yeni bir buton daha belirir. Eğer hemen içip, butona basabildiyseniz, ikisi de aynı işi yapar. Ama canınız sigara içmek istemediği için biraz zaman geçtiyse, Arttır butonuna bastığınızda geçen süre kadar bir zamanı otomatik olarak periyoda ilave eder.

Demek ki dediğiniz kadar sık sigara içmek istemiyormuşsunuz diye karar verir. Sigara içmek istemediğinizden değil de, başka sebeplerle içemediğinizden dolayı süre geçtiyse, başlat butonuna basarak, süreyi arttırmadan yeniden başlatabilirsiniz. Pencerenin altındaki rakamlar bu durumda geçen süreyi gösterir. Razıysanız Arttır butonuna basın.

Burada maksat; süreyi gitgide uzatmak olduğundan, dürüst davranın ve içmeden durabildiğiniz kadar durun ve sonra Arttır butonuna basın. Ancak ilk başlarda mutlaka sinyal sesinden sonra zorla için, fakat içmemekte değil, içmekte zorlanıyorsanız, yani istemeyerek içiyorsanız, Durdur butonuna basarak süreyi durdurun. Sonra periyodu kendiniz daha fazla yazarak Başla butonuna basın.

Ertesi kaldığınız süreden başlar, unutmaz.

Sinyal sesine şartlanma, yaklaşık 4 sürer. Bu süre sonunda sinyali duymadığınız zamanlar canınız sigara içmek istemez. Bu durumda, kendiniz çeşitli sebeplerle periyodu uzatabilirsiniz. Mesela kanser yaptığını konuşup, canınız sıkıldığında veya nefes darlığı çekerken şikayet ettiğinizde…

Ancak sakın süreyi onda birinden fazla arttırmayın. Yani 7dakikaya çıktıysanız bunu en fazla 7dakika yapın daha fazlası nikotin ihtiyacından dolayı projeyi baltalar. Zamanla 3-
e kadar çıkacaksınız. Acele etmeyin. Bu projeye geçen sene başladığınızı ve bu sene de sigaradan az içtiğinizi düşünün. Ne kadar iyi olacaktı değil mi…

Fırsat kaçmadı. Önümüzdeki sene pişman olmamak için bu iyi bir işe başlayın ve uygulayın.

SigarPro (Sigara Bırakma Programı)

0/512345

Lisans:Ücretsiz

İndirmek İçin Tıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir