Solea Radyo Modülü Türkçe Son Sürüm İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Radyo istasyonları için kaçınılmaz olan yayın akış yönetimi, arşiv yönetimi ve reklam yönetimi için büyük kolaylıklar sağlar. İnsana olan bağımlılığı minumuma indirerek kurumsallık yönünde büyük adımlar attırır. Önemli özellikleri şunlardır:

 • MP3’ten Daha Küçük Dosyalar: dakikalık bir müzik bilgisinin Solea veritabanında ve gerçek CD kalitesinde kaplayacağı disk alanı 3.MB civarındadır. Aynı süre ve yakın kalitedeki bir müziğin MPolarak kapladığı disk alanı ise 4.MB’tan fazladır.
 • Müzik CD’sinden Veritabanına Giriş: Müzikleri veritabanına almak için hiçbir yardımcı yazılıma ihtiyacınız yoktur. CD’den veritabanına direkt aktarım (CD Ripping) özelliği vardır. CDDB desteği sayesinde CD içeriğini internet üzerinden algılayarak veritabanına yazabilir.
 • Yayın Esnasında Ön Dinleme: Bilgisayarınıza 2. bir ses kartı takarak, hiçbir yardımcı yazılıma ihtiyaç duymadan yayın esnasında öndinleme (PFL) yapabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar
 • Yetkilendirme:Kullanıcıların yetki seviyeleri ayarlanabilir. Hiçbir kullanıcı yetkisi dışında işlem yapamaz. Sözgelimi, arşivdeki bir parçayı kopyalayıp başkasına veremez, yayından kaldırılmış parçaları göremez/çalamaz, yayının çıkış ses seviyesine müdahale edemez.

 • Elinizin altında 30Jingle: Radyo Panelinde her biri 2butondan oluşan 1efekt seti bulunmaktadır. Klavyedeki tuşlar veya “mouse” yardımıyla 30efekt arasından istediğinizi anında yayınlayabilirsiniz. Üstüste 2efekt aynı anda çalınabilir.

 • Otomatik Seviye Kontrolü (AGC): Solea’da müzikler, DB seviyesine göre ayarlandıktan (normalize parametreleri hesaplandıktan) sonra veritabanına kaydedilmektedir. Buna rağmen, homojen ses seviyesi akışına sahip olmayan müzikler için AGC özelliğini kullanılabilme imkânı vardır. AGC, yayın esnasında belli bir seviyenin altındaki sesleri yükseltmekte, belli bir seviyenin üstündeki sesleri düşürmektedir (limiting & compressing).

 • Uzaktan Yayın Kontrolü: Yayın akışında değişiklik yapmak için yayın bilgisayarını meşgul etme zorunluluğu yoktur. Başka bir lokasyondaki bilgisayardan (ya da ülke sınırları içerisindeki bir cep telefonundan) yapılan yayın akışı değişikliği saniye içerisinde yayın bilgisayarının paneline yansır.

 • Terminaller Arası Haberleşme: Yayın odasına girmeden, o anda yayında bulunan programcıyla CHAT yapabilirsiniz. Solea Sistemi’ni kullanan tüm bilgisayarlar birbirleriyle bu şekilde haberleşebilirler.

 • Tasarlanabilir Arayüzler: Radyo panelindeki tüm renkler değiştirilebilir, her kullanıcı kendine göre bir görünüm (SKIN) tasarlayabilir veya hazır görünümlerden birini kullanabilir.

 • Bölümlendirme (Day-Parting): Otomatik listeler oluşturulurken parçaların bölümü özellikleri dikkate alınır. Örneğin gece yayınlanacak bir liste oluşturulurken, bölümü özelliği sabah olarak belirlenmiş parçalar seçilmez. bölümleri nın leri ve 2
  lik periyotlar olarak kullanıcı tarafından tanımlanabilir (Cumartesi-Pazar
  12, 13, 1gibi).

 • Zaman Ayarlı İşlem Tanımlama: Herhangi bir tarih ve
  te istediğiniz reklam, haber veya “Play List”i yayınlayabilir. Bunları yayınlarken parça bitişinin beklenip/beklenmeyeceği, mevcut yayın listesinin temizlenip/temizlenmeyeceği, yeni “Play List” in karıştırılıp/karıştırılmayacağı vs. belirtilebilir.

 • Gelişmiş Log Takibi: Belirli bir süre boyunca yayınlanmış olan parçaların, reklamların, efektlerin vb. liste veya özet biçimindeki raporları alınabilir. Bu özellik kullanılarak; MESAM, MÜYAP, MÜYORBİR, MSG gibi birliklerin talep ettikleri raporlar kolaylıkla üretilebilir, Excel, Word, HTML ve Note Pad ortamında alınabilir.

 • Boşluk Eksiltme, Parça Kısaltma: Solea’da müzikler veritabanına kaydedilirken baştaki/sondaki sessizlikler otomatik olarak hesaplanmakta ve (aksi istenmedikçe) yayından çıkartılmaktadır. Sessizlikler dışında, parçanın başındaki/sonundaki bazı bölümlerin (alkışlar, konuşmalar vs.) hiçbir reprodüksiyon işlemine gerek duyulmadan (ömür boyu) yayından çıkartılması mümkündür. Gereği halinde bu bölümler parçaya tekrar dahil edilebilmektedir.

 • DJ Bilgilendirme: Çalan parçanın söz kısmının başlamasına kaç saniye kaldığı görülebilir, DJ’in parça üzerine konuşma süresini ayarlamasına yardımcı olur. Ayrıca reklamların başlamasına 3saniye kala ekranda beliren sayaç, DJ’i bir sonraki parçayı yanlışlıkla anons etmemesi konusunda uyarır. Çalan parça üzerinde açılabilen bilgi kartı DJ’e parça hakkında (Albüm adı, bestecisi, söz yazarı, parçanın kime ithaf edildiği, sanatçının kariyeri vb.) pek çok bilgi sunar.

 • Parça Üzeri Otomatik “Jingle” Çalabilme:İster parça geçişlerinde isterseniz parçanın belirlediğiniz bir yerinde (genellikle “intro” bölümünün sonunda) herhangi bir “jingle” otomatik olarak çalınabilir. Dinleyiciler, bilgisayarlı yayın yapıldığının farkına varamazlar.

 • Gelişmiş Veritabanı ve Arama Motoru:Otomatik listeler oluşturulurken parçaların ve sanatçıların rotasyon süreleri dikkate alınır. Örneğin aynı sanatçıdan
  boyunca çalınmaz. Her kategori için ayrı rotasyon süreleri belirlenebilir.

 • Otomatik “Play List” Oluşturma: Yayın tarzına göre, çalınabilecek parçalardan bir “Play List”, Solea tarafından otomatik olarak oluşturulabilir, istendiğinde otomatik olarak yayınlanabilir. Örneğin; herhangi bir tarih ve
  te tane “Slow Pop”, tane “1980’li lardan Türk Sanat Müziği”, tane “Top 20” özelliğinde parçalar Solea tarafından seçilip yayınlanabilir.

 • Rotasyon:Otomatik listeler oluşturulurken parçaların ve sanatçıların rotasyon süreleri dikkate alınır. Örneğin aynı sanatçıdan
  boyunca çalınmaz. Her kategori için ayrı rotasyon süreleri belirlenebilir.

 • Bölümlendirme (Day-Parting): Otomatik listeler oluşturulurken parçaların bölümü özellikleri dikkate alınır. Örneğin gece yayınlanacak bir liste oluşturulurken, bölümü özelliği sabah olarak belirlenmiş parçalar seçilmez. bölümleri nın leri ve 2
  lik periyotlar olarak kullanıcı tarafından tanımlanabilir (Cumartesi-Pazar
  12, 13, 1gibi).

 • İstatistik Amaçlı Raporlar:Müzik direktörlerinin ihtiyacı olan istatistiki bilgiler için belirli bir tarih aralığında yayınlanmış olan parçaların sanatçı, besteci, tarz, vb. bilgilere göre gruplu raporları kolaylıkla üretilebilir. Örneğin 1boyunca 18-2
  leri arasında hangi sanatçıların (ya da hangi tarz müziklerin) en çok çalındığını raporlayabilirsiniz.

 • lık İşlem Planlama: Tarihten bağımsız fakat nın üne bağımlı anonslar, tanıtımlar, “Jingle”lar vs. ömür boyu yayınlanabilir. Örneğin her Çarşamba
  14:20’de Nostalji şablonu otomatik olarak devereye girip uygun parçaları veritabanından seçerek yayınlayabilir.

 • Solea Radyo Modülü (1)


 • Solea Radyo Modülü için
  Ziyaretçi
  dedi ki;

  Evdeki CD arşivimi bu programa yükledim. Aradığımı kolayca buluyorum, Play List yapabiliyorum, başka formatlara çevirip arkadaşlara verebiliyorum. süper 😉

  2Aralık 200Salı – 17:39:4
  – Cevap Yaz
  – Şikayet Et

  (2)
  (1)

 • Solea Radyo Modülü

  0/512345

  Lisans:Ücretsiz

  İndirmek İçin Tıklayınız

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir