Wikia Viki Oluşturma Uygulaması (www.wikia.com)

Sponsorlu Bağlantılar

Wikipedia, yani Türkçe adıyla Vikipedi, lardır hem dünyada hem de ülkemizde popülerliğini kaybetmeden gelişimine devam eden web uygulamalarından bir tanesi. Toplulukların sahip olduğu bilgileri kolektif olarak toplayan bu çevrimiçi ansiklopedi pek çok dilde de yayın yapıyor.

Ancak artık farklı ilgi alanlarına sahip olup kendi alanlarına özel ansiklopediler yaratmak isteyenler de var. Forumların karmaşıklığından kaçan bu kullanıcılar tüm bilgilere erişmek için Wikia gibi viki yaratmanıza yardımcı olan web uygulamalarını kullanıyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Wikia tamamen kullanımı ücretsiz ve dilediğiniz dilde, dilediğiniz konuda bir viki yaratmanıza yardımcı oluyor. Tek bir handikapı var ki o da dikkat çekeceğine inanılmayan vikilerin Wikia’nın onayından geçemezse yaratılmaması. Bu nedenle açmak istediğiniz konuda Wikia’yı ikna etmeniz ve iyi tanıtım yapmanız gerekiyor.

Kullanımı tamamen ücretsiz olan Wikia gider ve masraflarını vikilerde yayınlanan reklamlardan elde ediyor. Vikipedi ile tamamen aynı sistemi kullanan Wikia şu anda mevcut olan en kaliteli viki yaratma uygulamalarından bir tanesi durumunda.

Wikia

0/512345

Wikia

 • Wikia Ana Sayfası
 • Viki Yaratma Ekranı
 • Wikia İle Yapılmış Örnek Viki
 • Lisans:Ücretsiz

  İndirmek İçin Tıklayınız

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir